90-lecie Stowarzyszenia Polonia-Italia w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 18-10-2016

Zapraszamy na jubileusz 90-lecia Stowarzyszenia Polonia-Italia w Poznaniu

W sobotę 22 października 2016 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. F. Ratajczaka 38/40) odbędą się uroczystości z okazji 90-lecia Stowarzyszenia Polonia-Italia w Poznaniu.

Program:
12.00 – otwarcie, przemówienia zaproszonych gości, wernisaż, toast jubileuszowy
13.30 – sesja popularno-naukowa  (sala 82)
16.00 – występ artystów z Teatru Muzycznego
16.45 – spotkane towarzyskie

Program sesji popularno-naukowej:
* Stanisław Sierpowski, Działalność Stowarzyszenia Polonia-Italia w Poznaniu w okresie międzywojennym.
* Maria Lamberti, Maria ze Sławskich Wicherkiewiczowa – założycielka Stowarzyszenia Polonia-Italia w Poznaniu.
* Anna Ziółkowska, Konrad Kolszewski – działacz społeczno-polityczny, miłośnik sztuki, przyjaciel artystów.
*Anna Surzyńska-Błaszak, Refleksje z okresu działalności Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Włoskiej w Poznaniu.
* Ligia Henczel-Wróblewska, Stowarzyszenie Polonia-Italia w Poznaniu na przełomie XX/XXI wieku.
* Hanna Suchocka, Wojciech Ponikiewski, Relacje polsko-włoskie w ostatnich latach. Z perspektywy polskich dyplomatów.
* Stanisław Sierpowski, Włoska fortuna profesora Jerzego Topolskiego.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału e-mailowo na adres: ligia.hw@amu.edu.pl lub telefonicznie na numer: 601 751 975