"Nauka to wolność" - zagłosujmy w plebiscycie
Wiadomość, opublikowana 29-05-2014
Badania profesora Bogdana Marcińca wśród najważniejszych wynalazków 25-lecia!

Do 3 czerwca trwa głosowanie w internetowym plebiscycie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najważniejszy wynalazek 25-lecia. Innowacyjne badania chemiczne wdrażane w przemyśle, które od lat prowadzi Bogdan Marciniec , profesor dr hab. na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM, mają szanse na zdobycie tego tytułu.

Badania prof. Marcińca nad wytwarzaniem materiałów krzemoorganicznych o znaczeniu przemysłowym znalazły się wśród 25 najważniejszych wynalazków ostatniego ćwierćwiecza w plebiscycie „Nauka to wolność". Jest on częścią obchodów 25-lecia demokracji w Polsce.

Już samo włączenie tych badań do plebiscytu jest dużym wyróżnieniem, jednak dzięki głosom internautów, ta szczególna inicjatywa ma szanse na tytuł „Najważniejszego wynalazku ostatniego 25-lecia". Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony www.nauka.gov.pl/nauka-to-wolnosc. Zapraszamy wszystkich do oddania swojego głosu do 3 czerwca – na głosujących czekają nagrody.