Wojciech Pszoniak w monodramie
Wydarzenie, rozpoczyna się 17-06-2014
17 czerwca w Teatrze Muzycznym Wojciech Pszoniak wystąpi jako Belfer w monodramie pod tym samym tytułem.

Dla członków SAUAM, na hasło "Kulturalni" bilety w cenie 50 zł do nabycia tylko pod numerem tel. 512 390 960 lub malgorzata.rychlewska@brawanastojaco.pl.
W jednym z wywiadów Wojciech Pszoniak tak mówił o "Belfrze": "Ta sztuka jest doskonałą okazją do rozmowy o naszej współczesności, o relacjach między młodymi ludźmi a nauczycielami. Prezentuje ciekawe spojrzenie na wiele istotnych problemów, z którymi nie zawsze potrafimy sobie poradzić. Z punktu widzenia nauczyciela stawia wiele pytań. (...) A zaczyna się wszystko bardzo niewinnie...".„Belfer” to zabawnie i refleksyjnie opowiedziana historia nauczyciela, który na co dzień zmaga się z tzw. trudną młodzieżą. Tytułowy „Belfer” uczy literatury, stara się przedstawić swoim uczniom świat, w którym liczą się autorytety, w którym zasady postępowania wyznaczają wartości moralne. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że młodzież ma za nic świat wartości i ideałów. Rzeczywistość, z którą każdego dnia w szkole przychodzi się zmagać bohaterowi sztuki to świat jego uczniów, świat pełen pogardy, prowokacji i kompletnej ignorancji.

Informację wprowadził/a: Ilona Długa

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.